Відкритий лист Олександр Левченко опублікував на сторінці Посольства України в Хорватії у «Facebook».

«Визнаю, що був здивований, отримавши Ваше запрошення на прийняття з нагоди Дня російської дипломатії. Росія де-факто веде проти України війну, в якій загинули тисячі моїх співвітчизників, окупувала наш Крим і частину Донбасу, а російська дипломатія, у тому числі й Ви особисто, самовіддано цю агресію виправдовує», – написав він.

Левченко наголосив, що не має наміру приймати запрошення, адже це означало б визнання окупації Росією частини території України.

«Я не хочу давати привід, аби про мене говорили, що я відхилив протягнуту руку «дружби і примирення», а тому вирішив публічно пояснити, чому не можу прийняти Ваше запрошення на святкування. Якби я його прийняв, то тим самим, по суті, визнав би окупацію Росією українських територій, принизив би і себе, і свою Батьківщину. Тому в запрошенні, яке виглядає, наче дружній жест, я відчуваю приховану зневагу», – підкреслив Левченко.

Український дипломат наголосив, що він «за примирення, але не за примирення зі злочином».

«Я вірю у відновлення дружби між Україною і Росією. Але тільки тоді, коли Росія поверне Україні Крим та інші загарбані території, а всі винуватці агресії постануть перед трибуналом десь у Москві або Гаазі», – написав Левченко. 

«До того часу прошу Вас, шановний пане Посол, не переобтяжувати себе надсиланням на мою адресу подібних запрошень», – резюмував він.

 

Відкритий лист Посла України у Республіці Хорватія Олександра Левченка Послу Російської Федерації в Хорватії Анвару Азім...

Опубликовано Embassy of Ukraine to the Republic of Croatia 10 февраля 2016 г.