Посол України в Німеччині Андрій Мельник пояснив, чому він запропонував колишньому канцлеру Німеччини Герхарду Шредеру парі щодо повернення Криму до України.

Про це він сказав "Радіо Свобода".

Мельник наголосив, що він використовує будь-яку можливість для того, щоб нагадати  німецьким та європейським  колегам про анексію Криму.

Зокрема він зауважив, що ідея з парі - це спонтанний креатив, який став початком різних дискусій у Німеччині.

Посол додав, що це дало ще одну можливість для України заявити, що необхідно створити платформу для проведення переговорів щодо Криму.

Крім того, Мельник заявив, що їх парі стало топовою темою для німецьких ЗМІ.

За словами дипломата, наразі позиція Німеччини виглядає таким чином: спочатку варто завершити війну на Донбасі, а далі починати переговори щодо деокупації Криму.

Натомість Мельник вважає, що Німеччина, як гросмейстер і одна з найпотужніших держав Європи має "вміти грати одразу на двох шахівницях".

Нагадаємо, що Андрій Мельник нещодавно запропонував одному з найвідоміших прихильників та лобістів Кремля ексканцлеру ФРН Герхарду Шредеру парі щодо повернення Криму до складу  України, після того, останній заявив, що  "жоден російський президент ніколи не віддасть Україні Крим".

Дипломат додав, що деокупація Криму "це так само очевидно, як і те, що сонце встає на Сході і сідає на Заході".

Варто зауважити, що Шредер в інтерв'ю Tagesspiegel заявив, що варто зняти санкції з Росії, які були введені після анексії Криму та початку війни на Донбасі, нібито через їх неефективність.

Нагадаємо, що колишній канцлер Німеччини є керівником ради директорів державної російської компанії "Роснєфть" та головою ради акціонерів "Nord Stream AG", яка керує будівництвом газопроводу "Північний потік-2".

Як писав "Вголос", в Криму священнослужителі РПЦ влаштували хресну ходу без масок та рукавичок.