Новопризначений посол Європейської комісії в Україні та Білорусії повністю підтримав проект «Євроколія». Про це він заявив перебуваючи із офіційним візитом у Львові. Зокрема, як зауважив пан посол, необхідно приступити до активних дій, а саме – розпочати розробку техніко-економічного обгрунтування «Євроколії».

Про це повідомила прес-служба ЛМР.

«Я підтримую проекти, які дають можливість розвинути інфраструктуру та зробити Львів ближчим до Європейського союзу. Потрібно провести дослідження і розробити проект, вивчити його доцільність, а потім шукати кошти для його виконання. Власне про це ми говорили із міським головою і це є одним із завдань, які потрібно вже сьогодні вирішувати», – зауважив новопризначений посол Європейської комісії в Україні та Білорусії Жозе Мануель Пінту Тейшейр.
 

Нагадаємо, що проект «Євроколія» передбачає будівництво вузької колії європейського стандарту шириною 1435 мм від кордону з Польщею до Львова. Загальна протяжність колії – близько 85 км. Вартість проекту – понад 500 млн євро.
 

«Євроколія» – це швидкий зв'язок мешканців Львова з Європою. Якщо місто забезпечить можливість комфортного доїзду туристів до міста, це значно пришвидшить розвиток туристичної інфраструктури в регіоні.
 

На сьогодні вже реалізується перший етап «Євроколії». Згідно нього передбачається розробка концепції проекту, що дасть відповідь на питання технічної та економічної доцільності реалізації Євроколії. На концепцію виділені 133 тисяч євро додаткового фінансування вартості виконання концепції з уряду Голландії. Інша половина суми буде дофінансовуватись за рахунок спонсорів. Концепцію буде розробляти консорціум голландських компаній «Моварес» і «НЕА».

Окрім пана посла, ще раніше свою підтримку «Євроколії» висловили заступник генерального директора Генерального Директорату з питань енергозбереження та транспорту Єврокомісії Золтан Казацай та керівництво секретаріату III ПанЄвропейського Транспортного Коридору, до якого окрім Дрездена та Кракова входить і Львів.

«Підтримка високопосадовців є вже певним для нас трендом. Така позиція європейців дає впевненість в наших наступних діях», – зауважив начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міської ради Сергій Кіраль.