Про це він сказав у програмі «Чиста політика» в  ефірі телеканалу «112 Україна» 9 січня 2015 року, інформує прес-служба нардепа.

Як зазначив Олег Осуховський, держава зазнала збитків від угоди про постачання вугілля з ПАР орієнтовно на суму понад 846 мільйонів гривень. «Це неподобство. Африканське вугілля на виході коштує 22-24 долари за тонну, при доставці в Україну ціна зростає до 86 доларів. Причому, як виявилося, це вугілля неякісне, воно вдвічі менш калорійніше, ніж український антрацит. У результаті ми недоотримуємо електроенергію, й надалі триває вимкнення світла споживачам. Звичайно, постачання цього палива необхідно призупинити, оскільки Україна зазнає збитків», – наголосив народний депутат.

За його словами, відповідати за ці протиправні дії має не лише керівник держкомпанії «Укрінтеренерго» Зіневич, якому висунуто звинувачення, а й інші посадовці, бо зрозуміло, що Зіневич не самостійно приймав рішення про постачання вугілля з ПАР.

«Наш комітет контролюватиме слідство в цій справі, зокрема на наступному засіданні буде присутній генпрокурор, й ми спитаємо його про розслідування цієї справи», – наголосив Олег Осуховський.

Народний депутат вважає, що в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості  й далі на посадах корупціонери, «схемщики», які контролюють грошові потоки. «Комітет з питань запобігання та протидії корупції запрошував на засідання міністра енергетики, однак той не з’явився. Зокрема, я хотів задати запитання міністрові стосовно закупівлі газу НАК «Нафтогаз».

У 2014 році для НАК «Нафтогаз» з  держбюджету було виділено 96,6 млрд. грн. У квітні-липні «Нафтогаз» закупив 11 млрд. кубометрів російського газу на 3,1 млрд. доларів (за тодішнім курсом це було 33-34 млрд. гривень). За останній квартал 2014 року ми витратили до 3 млрд. кубометрів газу, а 8 млрд. кубів залишилося в сховищах на 2015 рік. І зараз «Нафтогаз» просить в уряду 53 млрд. гривень на компенсацію різниці ціни на газ в минулому році, і йому виділяють, щоправда, 31 млрд. Але куди поділися невикористані торік понад 60 млрд? Я хочу почути відповідь на це питання від міністра, а також від Генеральної прокуратури та СБУ», – наголосив Олег Осуховський.

На думку народного депутата, не можна віддавати в приватні руки стратегічні галузі як то вугільна, нафтова промисловість, залізниця та інші.

«Ці підприємства повинні наповнювати бюджет, треба тільки викорінити в них корупцію й провести реформи», – зазначив Олег Осуховський.