Народний депутат України V – VII скликань, Глава в Всеукраїнський громадський рух “Сила права” Андрій Сенченко опублікував митні декларації, датовані 3 і 4 грудня 2018 року, де підтверджуються факти торгівлі ТОВ «Пісковський завод скловиробів», Київська область, Україна з ВАТ «Кавдоломіт », Владикавказ, Росія. Про це повідомляє сайт news24ua.com

На всіх телеканалах платні холуї Банковій намагаються заговорити корупційний скандал зі зброєю, в якому фігурують Порошенко, його партнери та його особисті підприємства.

Всі п’ять років війни діяльність Президента України Петра Порошенка носила системний злочинний характер.

Він не тільки наживався на армійських поставках, а й безперервно торгував з державою-агресором.

Копії митних накладні, датованих 3 і 4 грудня 2018 року, підтверджують факти торгівлі ТОВ «Пісковський завод скловиробів», Київська область, Україна з ВАТ «Кавдоломіт», Владикавказ, Росія.

ТОВ «Пісковський завод скловиробів» належить особисто Петру Порошенку і записано в його декларації.

Але і це ще не все – дати, зафіксовані в митних документах (3 і 4 грудня 2018), припадають якраз на розпал «воєнного стану», оголошеного Порошенко 26 листопада 2018.

Це зайвий раз підтверджує, що реєстрація його особистого панамського офшору при Іловайській трагедії випадковою не була”. – Заявив Андрій Сенченко.

 

Нагадаємо, заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олег Гладковський, його син Ігор Гладковський і нинішній директор державного концерну “Укроборонпром” Павло Букін є учасниками схеми розкрадань в оборонному комплексі України. Про це йдеться в розслідуванні журналістів програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.  Відео опубліковано 25 лютого на каналі BIHUS info в YouTube.

За словами ведучої програми, це розслідування про те, як “найближчі друзі” президента України Петра Порошенка “крадуть мільйони на оборонці”.

Згідно з розслідуванням, 22-річний син заступника секретаря РНБО разом з партнерами організували постачання контрабандних російських деталей для військової техніки. При цьому державні оборонні підприємства “Укроборнпрома” купували ці деталі у фірм-прокладок за цінами, завищеними в кілька разів.

Восени 2018 року журналісти “Наші гроші з Денисом Бігусом” отримали анонімний лист з архівом листування фігурантів схеми. З листів випливає, що син заступника секретаря РНБО погоджував афери через свого батька.

“Обсяг листів був величезним. Підробити таку кількість даних, та ще й заднім числом – просто неможливо”, – говорить ведуча програми.

За даними журналістів, фігуранти схем заробили мінімум 250 млн грн за допомогою фірм-прокладок. Такою фірмою виступав в тому числі завод “Кузня на Рибальському”, який до 2018 року належав президентові України Петру Порошенко.

Журналісти стверджують, що в схемах брали участь Олег Гладковський, Ігор Гладковський, Букін, друг Ігора, колишній співробітник “Укроборонпрому” Віталій Жуков, позаштатний агент Національного антикорупційного бюро Євген Шевченко, президент України Петро Порошенко, який є другом Гладковському-старшому.

За даними журналістів, фігуранти схем заробили мінімум 250 млн грн за допомогою фірм-прокладок. Такий фірмою виступав в тому числі завод “Кузня на Рибальському”, який до 2018 року належав президентові України Петру Порошенко.

Розслідувачі встановили, що на початку війни на Донбасі, в 2014 році, група молодих людей “вступила в змову з оборонними чиновниками”.

Вони скуповували військові запчастини у російських контрабандистів, а також на складах української армії, накручували ціну в кілька разів, і з відома державного концерну “Укроборонпром” продавали їх на українські оборонні заводи.

“Я навіть уявити не можу, щоб Вадик, Яша, навіть Букін трубки на тебе не взяли … Чисте стадо, яким потрібно давати пі … ди чітко говорити, що робити”, – говорить Жуков Гладковському-молодшому.

Журналісти стверджують, що під “Вадиком” мався на увазі директор Київського бронетанкового завода Вадим Шкавро, а під “Яшей” – керівник Харківського машинобудівного заводу Яків Мормило.

Згідно з даними журналістів, Жуков постійно просив Гладковського-молодшого вирішити якісь питання через батька.

Журналісти наводять цитату з розмови Жукова з Гладковським-молодшим в 2017 році. За словами Жукова, директори оборонних заводів розуміють, що “зайвий раз ви …тись не треба, так як Ігор псіхане і не дай господь скаже щось погане ОВ”.

Ініціали ОВ належать Гладковському-старшому – Олег Володимирович.

У коментарі журналістам заступник секретаря РНБО заявив, що не знає, хто такий Віталій Жуков, і не чув про фірму “Оптімаспецдеталь” (за даними розслідувачів – одна з фірм-прокладок).

Гладковський заявив, що він “все заперечує”.

Журналісти анонсували також вихід наступної частини розслідування, де роль Гладковського-старшого і керівництва “Укроборонпрому” в схемах буде висвітлена більш докладно.