Доктор економічних наук Йосиф Ситник розповів, що буде із казною України, якщо карантин знову посилять.

Про це він заявив у коментарі для ІА «Вголос».

«Постраждає вся економіка. Зрозуміло, що найбільше у такому випадку страждають ті види економічної діяльності, які пов’язані із прямим контактом між покупцем та продавцем. Мова йде про готельно-ресторанний бізнес та сферу послуг, тобто там, де є прямий контакт надавача і споживача послуг. Кафе, ресторани, непродуктові крамниці, кінотеатри, сфери відпочинкової індустрії – все це постраждає у першу чергу. Наслідком цього буде зростання прихованого і явного безробіття, переведення працівників цих галузей на графік неповного робочого дня, вимушені відпустки, а це все призводить до зменшення податку на доходи фізичних осіб, що є ключовим податком. А якщо зменшується цей податок і самі доходи фізичних осіб, то просідає і податок на додану вартість, оскільки люди купують менше товарів та послуг», - пояснив Йосиф Ситник.

«Також цей рік нам показав, що внаслідок карантину зменшується український експорт. Наприклад у 2020-му зменшився експорт нашої традиційної сировинної частки, пов’язаної із металургією. Там падіння складає до 38%. Взагалі, за період з січня по серпень наш експорт впав на 6,7%, а це 2,5 млрд. доларів. І зростання за жодною товарною структурою не спостерігається», - додав експерт.

«Крім того, важливу роль у формуванні нашого ВВП відіграють грошові перекази наших заробітчан. За січень-серпень 2020-го року такі перекази зменшились на понад пів мільярда доларів. Якою буде тенденція до кінця року – теж незрозуміло. А саме гроші заробітчан складали 6-7% ВВП України», - резюмував він.

Читайте детальнішу інформацію у статті "Чи переживе українська економіка ще один карантин?"