У міській лікарні Лабитнангі немає фахівців, які можуть вивести українського режисера Сенцова з процесу голодування. «Вихід з голодування значно небезпечніший, ніж сам процес голодування, і будь-яка похибка може стати фатальною. Такі спеціалісти є в Інституті професора Ніколаєва в Москві і в Київському НДІ геронтології», - зазначила Денісова.

Українська омбудсмен попросила Москалькову, аби вона організувала переведення Олега в московський інститут, або ж у лікарню, в якій є спеціалісти з ендогенного харчування. «Я сказала їй, що потягом/етапом він точно не доїде, необхідний літак санітарної авіації. Потрібно врятувати людині життя», - наголосила Денісова.

Окрім цього, уповноважені з прав людини спробували обговорити й обмін Олексія Седікова на Олега Сенцова. Проте російська сторона, як і раніше, вважає Сенцова громадянином РФ, оскільки «всі кримчани, які не відмовилися від громадянства РФ, автоматично набувають російського громадянства».

«Звернення мами вже передали в Спецкомісію по помилуванню, і я попросила Уповноваженого РФ пришвидшити цю справу щодо помилування або обміну з огляду на критичну ситуацію», - також додала українська омбудсмен.

Нагадаємо, напередодні адвокат Дмитро Дінзе повідомив, що в Сенцова пульс уповільнився до близько 40 ударів на хвилину, у в’язня погано з серцем, але на лікарню він не погоджується.

Попри це у Федеральній службі виконання покарань РФ знову заявили про «задовільний» стан здоров’я Сенцова.

Двоюрідна сестра Олега Сенцова Наталія Каплан підтвердила значне погіршення стану брата.

Як відомо, 14 травня незаконно засуджений в Росії Олег Сенцов почав безстрокове голодування, вимогою якого є звільнення українських бранців Кремля. 

Український режисер Олег Сенцов сказав, що голодуватиме навіть до фатального кінця.

Нагадаємо, Уповноважений Верховної Ради України Людмила Денісова заявила, що керівництво російської колонії не пустило її на зустріч із Олегом Сенцовим та відмовилось надавати будь-яку інформацію. Російський омбудсмен Тетяна Москалькова стверджує, що він припинив голодування.

Окрім того, 5 липня двоюрідна сестра незаконно засудженого в Росії Олега Сенцова вперше за 4 роки зустрілась з братом.

Згодом сестра повідомила, що український режисер, який голодує в російській колонії, знаходиться на межі життя і смерті.

31 липня у Росії  священику не дозволили відвідати незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова.

4 липня українського незаконно увязненого, режисера Олега Сенцова, у російській колонії міста Лабитнангі відвідав місцевий священик Богдан Василюк. Однак бранець Кремля відмовився йому сповідатися.

Водночас, МЗС України вкотре вимагає від Росії звільнити Сенцова і Балуха.