Михайло Костюк зауважив, що сучасні села знаходяться у великому упадку – населення в песимістичному стані, багато молодих людей знаходяться за кордоном, люди спиваються, четверта частина земель пустують, бо немає кому їх обробляти: “Увага до села загублена, і наше завдання в корені відродити сільську місцевість», – зазначив М. Костюк.

За його словами, для розвитку села необхідно  повернутися до створення сільськогосподарських кооперативів в різних формах: «Кооперативний рух має бути  основою  здорових відносин, і вже навколо нього  має активно  формуватися  сільська громада».

Голова облдержадміністрації переконаний, що реформа в медицині та освіті також має  здійснюватися разом з відновленням села: «Ми повинні зробити сільський устрій більш цивілізованим, цікавішим. Це завдання є абсолютно можливим для виконання. Тому програми, які формуються в цьому році  – це програми, налаштовані на творчість з відновлення сільських територій. Ми намагатимемося  зацікавити сільських мешканців, щоб вони самі ініціювали вирішення своїх власних проблем. Без ініціативи громади ми не беремося за жодний об’єкт», – наголосив М. Костюк.

А першим кроком для відродження села, на думку очільника області, має бути потужна інформаційна кампанія.