Законом передбачається стимулювання розвитку циркового мистецтва й активна підтримка кращих зразків професійної творчої діяльності, сприяння творчому становленню талановитої молоді.

В документі передбачається відповідальність керівників циркових підприємств за художню якість циркових творів, що пропонуються для публічного показу. Крім того, проведення гастролей в державних циркових підприємствах буде здійснюватися лише відповідно до Порядку формування циркового конвеєру, який визначатиметься центральним органом виконавчої влади.

Також в законопроекті передбачена заборона на розміщення циркових колективів на території в радіусі 50 000 метрів від розташування стаціонарно цирку.

Загальнодоступність циркового мистецтва забезпечуватиметься бюджетним фінансуванням державних і комунальних цирків, їх пільговим оподаткуванням та кредитуванням, наданням необхідної допомоги, пільг та гарантій окремим категоріям громадян для реалізації ними права загальнодоступності циркового мистецтва.

На думку авторів документа, його прийняття дасть можливість «відродити, зберегти та вивести на новий рівень циркове мистецтво, дозволить державним цирковим підприємствам конкурувати з приватними».

Крім того, прогнозують, що збільшення прибутковості державних циркових підприємств надасть їм можливість залучати для свого розвитку, замість коштів державного бюджету, грошових коштів у вигляді інвестицій.