Про це заявив голова економічного агентства при уряді Франції «France Strategie» Жан Пісані-Феррі, передає «РБК-Україна».

За оцінкою агентства, повернення прикордонного контролю між 26 країнами Шенгену можуть зробити економіку блоку до 2025 року на 0,8% меншою, ніж вона могла б бути при відкритих кордонах.

«Короткострокові витрати відновлення контролю, хоч і не малі, але обмежені. Але якщо контроль запроваджують на постійній основі, це може мати значно більший довгостроковий вплив на торгівлю і робочі місця», – сказав голова «France Strategie».

Щодо Франції, то її економіка, за оцінкою агентства, за введення прикордонного контролю в короткостроковій перспективі може втратити від 1-2 млрд млрд євро, що еквівалентно 0,5% ВВП країни. За словами Пісані-Феррі, ЄС потрібно знайти ефективнішу систему, щоб гарантувати безпеку, але блок при цьому «не повинен постійно ставити під сумнів принцип вільного переміщення громадян».

Нагадаємо, останнім часом багато країн ЄС, у зв'язку з високим рівнем терористичної загрози і потоком біженців, розглядають способи посилити заходи безпеки на своїх кордонах. До цього моменту про посилення прикордонного контролю заявили Австрія, Німеччина, Данія, Швеція і Франція, а також Норвегія, яка не є членом ЄС, але входить у Шенгенську зону.

26 січня після наради голів МВС країн Євросоюзу рекомендували Брюсселю обмежити дії Шенгенської угоди на два роки.