Своєю військовою агресією Росія намагається завадити Україні робити курс на Європу та повернути над нею контроль. Однак цивілізований світ має на меті відновити суверенітет і територіальну цілісність України.

Про це заявив спеціальний представник США з українського питання Курт Волкер під час круглого столу в Інституті миру (Вашингтон, США), передає прес-служба МВС.

За словами американського дипломата, за роки російської агресії в Україні вбили більше людей, ніж під час балканської війни і з'явилася найбільша кількість внутрішньо переміщених осіб із часів Другої світової війни.

"Ми всі повинні дбати про безпеку в Європі і не повинні дозволити змінювати кордони інших держав. Росія заперечує свою участь у конфлікті, але за нашою інформацією російські офіцери займають там керівні посади, російські контрактники воюють. Кремль постійно здійснює розвідку на території України, однак стверджує, що учасниками конфлікту є Україна та сепаратисти. Нам необхідна миротворча операція. Однак ми чітко розуміємо, що росіяни не будуть здаватися і не дозволять Україні повернутися на свої тимчасово окуповані території. Основна мета РФ — контроль над Україною і недопущення її інтеграції до Європи", — сказав Волкер.

Як писав "Вголос", Волкер розповів, від чого залежатиме репутація України у світі.