Як інформує Луганська ОДА, через це фактично паралізовано роботу двох державних підприємств – «Лисичанськвугілля» та «Первомайськвугілля», які не можуть доставити видобуте вугілля на Вуглегірську теплоелектростанцію в м. Світлодарськ (що на контрольованій Україною території Донецької області).

«Зупинка поїзда на станції Світланове – банальна піар-акція, за допомогою якої «Торнадо» намагався відвернути увагу від своєї злочинної діяльності, – заявляє керівник Луганщини Геннадій Москаль, який особисто виїхав на станцію Світланове.

«За цю діяльність підрозділ зараз притягають до кримінальної відповідальності. Єдиний результат зупинки поїзда в тому, що зараз залізнична станція заблокована, і державні підприємства «Лисичанськвугілля» та «Первомайськвугілля» не можуть доставити видобуте вугілля у Світлодарськ. Частину вугілля та металу з вагонів уже розікрали місцеві мешканці», – додав він.

Натомість Москаль закликав Верховну Раду України та Кабмін ухвалити принципове рішення й законодавчо врегулювати питання руху поїздів через лінію розмежування.

«Паралельно звертаюся до Генпрокуратури, МВС, СБУ та новоствореного антикорупційного бюро з проханням приїхати сюди, щоб дати юридичну оцінку діям цього міліцейського підрозділу. В іншому разі силові підрозділи й далі проявлятимуть ініціативу й на власний розсуд боротимуться з так званою контрабандою, розповідатимуть про свої «подвиги» на телешоу, а страждатимуть від цього державні підприємства на контрольованій Україною території», – зазначив він.