Проте для Януковича ця поїздка завершилася фіаско, вважає Соскін.

«Сьогодні бюджет в Україні порожній, а потрібно платити 1,5 мільярди доларів за жовтневий газ. Тому Янукович їздив у Москву для того, щоб отримати відтермінування чи зменшити розмір платежу. Але результат відомий – він нульовий, тобто ні того, ні іншого Янукович не отримав, Путін не дав йому жодних преференцій, і платити доведеться в повному обсязі», – зазначив лідер УНКП .

«Крім того, він їздив для того, щоб знову пообіцяти Митний Союз, але все це лише розмови, Путін це прекрасно розуміє, але йому вже й не цікава тема Митного союзу, тому що він знає, що Янукович – це людина, яка патологічно говорить неправду. Так виданню «Річ Посполита» на початку жовтня він говорив, що в України немає жодного іншого вибору, окрім європейського, та інтеграції в Європейський Союз. Тобто він кожному говорить те, що той хоче почути, а сам має на меті лише безроздільне панування в Україні», – додав він.

Тому, на думку Соскіна, для Путіна Янукович дуже неприємна людина для переговорів.

«Я думаю, між ними відбулася дуже неприємна розмова, якісь з’ясування стосунків, тому що з’явилася інформація, що після повернення з Москви Янукович одразу поїхав до Криму, не заїжджаючи до Києва. Якщо це правда, то це означає, що там він зазнав дуже істотного удару. Путін зазначив, що повертатися до якихось серйозних перемовин потрібно лише після виборів, коли стануть відомими результати» – вважає він.

«Це для Януковича і для нас поганий знак, тому що він тепер намагатиметься здійснити відкриту узурпацію влади, будуть втілені в життя всі механізми фальсифікації і жорсткого придушення опозиції. Янукович діятиме подібно до Лукашенка, таким же чином здійснюватиме розправи над опозицією. Можливо, Путін сказав Януковичу, що досить вже гратися в демократію, треба починати діяти як Лукашенко, Назарбаєв, встановлювати авторитарну владу, або ж Москва починатиме шукати когось іншого замість Януковича. Тому у нас перед виборами можуть відбутися якісь нехороші події, може щось відбутися із Тимошенко, тому що Янукович вже не може терпіти її фізичного існування.

Мабуть обговорювався варіант якоїсь надзвичайної ситуації, якщо Янукович програє вибори чи йде на фальсифікацію, і піднімуться народні протести, то мова йтиме про те, щоб зберегти за Януковичем і його бандою Східну і Південну Україну, проголосити там новий аналог ПІСУАРу, який створював колись Кушнарьов.

Також обговорювалися очевидно питання посилення присутності російського капіталу в Україні за аналогією з Білорусією, пропонувалося віддати Росії трубу і газові сховища, а також найбільш ліквідні підприємства, в тому числі й атомні станції. Напевно, знову піднімалося питання Медведчука, щоб він все-таки отримав прем’єрське крісло. Тобто обговорювалися різні сценарії, і роль Росії в цих сценаріях», - вважає Олег Соскін.