Нещодавно президент України Володимир Зеленський розповів, за яких умов можливе повернення Росії до G8.

На заяву Глави Держави жорстко відреагували в російському МЗС.

Прессекретар Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова на сторінці у Facebook звернулася до Зеленського.

Вона наголосила, що текст звернення очільника України – це позбавлений сенсу набір літер.

За словами Захарової, дипломатія – це діяльність держави щодо здійснення цілей і завдань власної зовнішньої політики, а також щодо захисту інтересів країни і її громадян за кордоном.

Дипломатія є засобом здійснення зовнішньої політики держав. А ось міжнародні відносини – середовищем, де цей засіб, цей інструмент застосовується. Тому держава не може "знову посісти своє місце в порядку денному високої дипломатії".

Перебувати в порядку денному (в цьому випадку, мабуть, малося на увазі центральних світових форумів) – означає те, що учасники форуму обговорюють державу. Росію "сімка" обговорює регулярно. Тому і ця думка сформульована неграмотно.

Якщо під «високою дипломатією» радники Зеленського розуміють міжнародні майданчики, форуми і клуби, то найвищою є все ж таки Радбез ООН, де Росія бере участь і у формуванні порядку денного, і в реалізації світової політики.

Не треба ображати центральний орган Організації Об'єднаних Націй, чиї рішення є обов'язковими для виконання. До речі, Мінські угоди були підтримані резолюцією Ради безпеки. Відповідно, Україна зобов'язана їх виконати.

Тепер про сигнали. Їх чекають від Вас. І не в соцмережах, а в реальності, додала Захарова.

Як писав «Вголос», Зеленський назвав умови, за яких Росія зможе повернутися у G8.