Про це повідомила міністр у справах ветеранів Ірина Фріз на своїй сторінці у Facebook.

«Ініційовано опрацювання пропозиції щодо внесення громадян, які отримали паспорти РФ у спосіб, що порушує міжнародне право та загрожує суверенітету нашої держави, до бази даних із подальшим позбавленням їх статусу бенефіціара щодо отримання соціальних виплат чи пенсій з боку України», – написала Фріз.

Вона нагадала, що, згідно з рішенням Кабміну, видані в центрах у м. Новошахтинську та с. Покровське паспорти Росії в Україні не будуть визнаватись.

Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», міністр із питань тимчасово окупованих територій і переміщених осіб Вадим Черниш також заявив, що Україна готує список російських чиновників, причетних до видачі російських паспортів на Донбасі.

«Ми знаємо зараз перелік осіб, які безпосередньо задіяні в незаконних діях із видачі паспортів українським громадянам і фактично тиску та примусу громадян до отримання таких документів. Ми готуємо зараз перелік таких посадових осіб РФ, до яких мають бути застосовані персональні санкції у взаємодії з міжнародними партнерами», – повідомив Черниш.