Пожежа в соборі Паризької Богоматері пошкодила основну частину будівлі, проте вдалося врятувати безцінні реліквії всередині храму.

Уже відомо, що пожежникам і священикам вдалося вберегти від вогню одну з найбільших святинь християн – це Терновий вінець Спасителя, який був доставлений в собор в 1239 році. Згідно з Євангеліями, саме цей вінець римські воїни наділи на голову Христа перед розп’яттям, передає “Обозреватель”.

 

Також в підвальних сховищах були фрагмент Хреста Господнього і цвях, яким прибили Ісуса до хреста. Встановлено, що й інші особливо цінні предмети мистецтва, які зберігалися в соборі, були вивезені з нього перед початком реставраційних робіт. Наприклад, збережена туніка короля Людовика IX Святого.

Крім того, відмінною рисою собору були три величезні вітражні вікна-троянди XIII століття. На даний момент невідомо, чи вціліла в результаті пожежі хоч одна з них.

Перша і найменша вітражна троянда, діаметром 9,6 метрів, розташована на західному фасаді, була завершена близько 1225 року. Як зовні, так і всередині в центр віночка вікна-квітки, поміщена Богородиця з Немовлям. Діаметр південної троянди – близько 13 метрів, вона складається з 84 панелей.

Крім елементів оздоблення, таких, як вітражі, там була одна з небагатьох збережених деталей собору, які вціліли після Великої французької революції (1799 рік): це дерев’яні хори, на яких зображено житіє Христа і французькі королі. При цьому пожежні вже заявили, що в такому сильному вогні всі дерев’яні об’єкти, швидше за все, знищені.