Cкасуванням пільг ми створили проблему для польських бізнесменів, що працювали у ВЕЗ „Яворів”, - зазначив народний депутат-рухівець Михайло Поживанов.

„Там, на Львівщині, справді працювали нормальні проекти. А от в Донецькій області більшість інвестиційних проектів були „лівими”, лише для отримання пільг, нічого нового вони не несли. Тобто вони в більшості мали кримінальний відтінок”, - підкреслив народний депутат.

М.Поживанов зазначив, що на сьогодні у Верховній Раді зареєстровано кілька законопроектів по внесенню змін в Закон про Держбюджет, щоб частково змінити ситуацію для ефективно працюючих ВЕЗ, повідомляє прес-центр Руху.

„Я впевнений, що кожен інвестиційний проект окремо ми не зможемо проводити через Верховну Раду. Це має бути висновок Міністерства економіки, Міністерства фінансів, Податкової адміністрації, Мінюсту, і тоді б ця комісія затверджувала б ці проекти на рівні держави. Бо свого часу в Донецькій області цю групу очолював заступник губернатора, і тоді затверджували проекти тих, хто був близький до тієї влади”, - зауважив парламентарій.

„Нині є побоювання, - зазначив М.Поживанов, - що наразі відбуватиметься, як раніше, але навпаки. Тому ми повинні знайти у Верховній Раді механізм захисту від цього суб’єктивізму. Це справді гарна справа, яка могла б допомогти. Всі ці зони мали можливість створити 52 000 робочих місць додатково і залучили 1,6 млрд. доларів, з яких більша частина пішла на капремонт того чи іншого агрегату. А в Польщі було залучено 6,4 млрд. доларів, працюють 700 інвестиційних проектів і утворено 70 000 робочих місць. Можливо, було б правильним застосувати цей досвід – через прийняття відповідного закону Верховною Радою”.