«На посаду голови Верховної Ради висуваємо свою кандидатуру - це Рибак Володимир Васильович», - сказав він.

Олійник сказав, що кандидатуру 66-річного Рибака на обговорення фракції виніс виконуючий обов'язки прем'єр-міністра, глава ПР Микола Азаров.

Крім того, він заявив, що зараз тривають консультації з КПУ: «Вони хочуть ще почути і прем'єра, і фракція має право обговорити з ними всі питання, пов'язані не тільки з реалізацією програми уряду і програми Президента, але і з тим кадровим потенціалом, який буде задіяний», - сказав він.

Володимир Рибак народився у Донецьку 3 жовтня 1946 року. Навчався в Донецькому державному університеті за спеціальністю економіст і закінчив його в 1973 році. Доктор економічних наук. Співорганізатор і перший голова Партії регіонів (1997-2001). Голова міської ради, виконкому, мер Донецька з 1993 по 2002 рік.

Народний депутат Верховної ради України 4, 5 і 6 скликань (з 2002 року). Посідав посади віце-прем'єр-міністра України, міністра будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України.

Опозиція не буде голосувати за призначення першого заступника голови Партії регіонів (ПР) Володимира Рибака спікером Верховної Ради України (ВР). Про це заявив заступник голови партії «Батьківщина» Сергій Соболєв.

«Нам пропонують голосувати за «золоту рибку» на посаду спікера. Якби нам запропонували від Партії регіонів проголосувати за спікера Януковича, щоб лише змістити його з посади Президента, ми би це зробили, але опозиція не буде однозначно голосувати за Рибака», - зазначив він.

При цьому Соболєв додав, що сьогодні о 18:00 відбудеться засідання фракції «Батьківщина», де також буде обговорюватись питання щодо кандидатур опозиції:
«Зрозуміло, у нас є своя кандидатура на посаду віце-спікера. Зрозуміло, що ми будемо погоджувати її як з «Ударом», так і зі «Свободою», - додав він.

Раніше сьогодні екс-спікер Володимир Литвин заявив, що не претендуватиме на посаду спікера в Раді нового скликання. Зазначимо також, що не виключає можливості свого обрання спікером Верховної Ради в.о. міністра юстиції Олександр Лавринович.

Згідно з регламентом, перша сесія парламенту починається з формування тимчасової президії, потім - формування депутатських фракцій і груп. Потім новообрані нардепи заслуховують звіт голови Ради попереднього скликання і формують Лічильну комісію. Потім депутати обирають голову ВР і його заступників, а лише потім заслуховують послання Президента.

Джерело: РБК-Україна