Журналісти варшавської газети Dziennik дізналися, що прабабуся теперішньої канцлерін ФРН працювала у Польщі звичайною служницею.

«У неї не було ні свого часу, ні приватного життя службовців, вона мала лише один вільний день на тиждень, не могла нікого запрошувати до себе в гості, її життя було дуже одноманітним, вона цілком залежала від своїх працедавців, таких в ті часи називали «білими рабинями», — розповідає Йоанна Куцєль-Фридришак, автор книги «Служниці для всього». Відомо, що вона служила під Гнєзно.

Після року роботи вона завагітніла, батько дитини невідомий. Їй пощастило, бо знайшла чоловіка, котрий, незважаючи на байстрюка, одружитися з молодою жінкою. Це рідкісний випадок, адже більшість жінок у такій ситуації або поверталися на село, або віддавали дитину  в притулок.

Дід Ангели Меркель мав прізвище Казьмерчик. Він узяв прізвище матері, бо вітчим відмовився дати йому своє. Потім парубок виїхав до Німеччини, де змінив його на Каснер. Хорст Каснер, батько Ангели Меркель, народився вже там.

Цікаво, що тему прабабусі теперішньої керівниці ФРН замовчують. Біографу Меркель заборонили писати, що вона була служницею, тому він написав, що вона була просто бідною дівчиною.