У парламенті зареєстрували законопроект, автори якого пропонують запровадити  для працівників системи екстреної медичної допомоги, у тому числі працівникам бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги (лікар, фельдшер, медична сестра, водій) надбавка за особливий характер праці у розмірі до 20 % посадового окладу, надбавку за особливі умови праці у розмірі до 20 % посадового окладу, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі одного посадового окладу на рік на підставі рішення керівника закладу охорони здоров’я, а керівникам закладів охорони здоров’я – за рішенням керівника органу вищого рівня у межах фонду заробітної плати, затвердженого у кошторисах.

Згідно з проектом закону, такі надбавки працівники екстреної медичної допомоги повинні отримувати щомісяця за фактично відпрацьований час за основним місцем роботи, а також тим, що працюють за сумісництвом».

Автори законопроекту Андрій Павловський та Сергій Соболєв наголошують, що гідну заробітну плату праці повинні отримувати не лише лікарі, а й немедичні працівники екстреної медичної допомоги – водії та медсестри.

Нардепи відзначають, що чинне законодавство дозволяє позбавляти немедичних працівників бригад екстреної медичної допомоги  встановленої доплати у вигляді додаткової матеріальної допомоги у розмірі посадового окладу на оздоровлення, яка виплачується медичним працівникам напередодні відпустки.

«Немедичні працівники бригад екстреної медичної допомоги працюють у таких самих складних умовах, що і медичні працівники, несуть співмірне з ними фізичне та психологічне навантаження, їх робота пов’язана із такими ж ризиками для здоров’я, в т. ч. від криміногенних факторів», – йдеться у пояснювальній записці до проекту закону.

Запропоновані у проекті закону зміни передбачають, що права у сфері оплати праці працівникам екстреної медичної допомоги поширюватимуться на всіх працівників системи екстреної медичної допомоги.