Сьогодні, 4 січня, працівники Львівського заводу радіотехнічної апаратури, згідно наказу працювали лише 1 день в тиждень по понеділках, прийшли на роботу, однак їх не впустили на територію підприємства. Щоб розібратися у ситуації працівники заблокували вхід для керівництва, яке їм повідомило новий наказ, який датовано 2 грудня 2020 року, про те, що у них, виявляється, графік роботи з 9 грудня – 1 раз на місяць.

Про це інформує Об'єднання профспілок Львівщини у Facebook.

«За законом про такий наказ мали повідомляти за два місяці і під особистий підпис кожного працівника, оскільки він вносить істотні зміни в умови праці. Але до сьогодні про нього ніхто не знав. Ані з юристом, ані зі мною, як головою профспілки, цей наказ не погоджували», - розповідає голова профспілкового комітету заводу ДП «ЛОРТА» Галина Тарнавська.

Ба-більше, працівники дізналися ще один наказ, який позбавляє людей відпустки за грудень 2020 року.

Нагадаємо, більше пів сотні працівникам ЛОРТА востаннє виплачували зарплату ще у серпні минулого року, і то лише по 1 тис. грн. Станом на сьогодні заборгованість становить близько 15 млн грн. 27 листопада, коли за заборгованість на заводі відключили світло, керівництво в усій формі відправило працівників по домівках. З 30 листопада ніхто не виходив на роботу, керівництво сказало, що повідомить коли з’явиться електропостачання.

«Наш завод виконує державні оборонні замовлення. З нашого боку затримки виконання замовлень не було. На сьогодні у нас заблоковані рахунки, повно судових позовів. Відповідно, всі кошти, які надходять, йдуть виконавчим службам на виконання судових рішень. Чому на нашому підприємстві така ситуація, тоді як інші заводи отримують замовлення від «Укроборонпрому» і розвиваються, не зрозуміло» , – каже Галина Тарнавська.

Колектив ДП «ЛОРТА» вимагає:

1) Повністю погасити заборгованість по заробітній платі за 4 місяці;
2) Відновити нормальний режим роботи, який передбачає законодавство;
3) Надати відпустки працівникам згідно законодавства і колективного договору;
4) Замінити керівництво заводу!

За словами працівників, у разі не виконання їх вимог вони готові до радикальних дій.