Сьогодні вранці працівники УМВС України у Львівській області влаштували допит батькам учасників студентської акції протесту у Сумах, — повідомила прес-служба громадської організації „Чиста Україна”.
Правоохоронці намагалися отримати інформацію щодо перебування львівських студентів в Сумах.
„Дії правоохоронців дуже нагадують дії репресивних органів СРСР, тому можна очікувати також гнівних листів за місцем праці батьків затриманих, погроз на їх адресу та раптових невмотивованих "проблем" із державними установами”, — повідомляє прес-служба „Чистої України”.
Вчора, 6 серпня, на кордоні Сумської і Полтавської областей було затримано четверо студентів зі Львова, ― повідомив „Контекст медіа” народний депутат Павло Качур. Їх було затримано на виході з автобуса в момент, коли вони хотіли долучитися до учасників студентського походу на Київ. Серед затриманих 3 хлопця і дівчина. Рішенням суду їх вчора було засуджено до доби арешту, але з огляду на те, що вони попередньо перебували в ув’язнені, зараз вони вже на свободі.
Наразі студентська акція триває. Студенти рухаються трасою Суми — Київ, наближаючись до Полтави. Ромненський суд прийняв рішення про заборону студентам рухатися саме трасою Суми-Київ. Наразі це рішення їм повідомили по телефону. Отож за яким маршрутом студенти рухатимуться далі на Київ, не відомо, ― зазначив Павло Качур.
Кілька місяців сумські студенти виступають проти об`єднання трьох різнопрофільних університетів міста в єдиний Сумський національний університет. 1 серпня працівники правоохоронних органів розгромили наметовий студентський табір у м. Сумах. Після чого було прийнято рішення про організацію студентського походу до Києва.