Про це розповів перший заступник голови ЛОДА Йосиф Ситник під час прес-конференції 13 жовтня, передає кореспондент «Вголосу».

Він пояснив, що у четвер виїжджав на нараду на цей комбінат, де склалася критична ситуація.

«Підприємство приватизоване ще в 1996 році, міняло низку власників і, як розказують представники трудового колективу, було такою собі розмінною монетою в руках олігархів: було у власності і Суркіса, і Медведчука, і Бродського, і Григоришина, і Коломийського, і знову Бродського. В чиїх руках воно перебуває зараз, фактично звести кінці з кінцями неможливо, тому що зараз воно приватне акціонерне товариство і взнати, хто є реєстратором і кому воно належить, фактично неможливо», – розповів Йосиф Ситник.

Якщо раніше тут працювало 3400 осіб, то зараз залишилось всього 900 осіб.

«З квітня 2012 безпідставно зупинялося унікальне виробництво газетного паперу, у 2013р. практика на знищення підприємства продовжувалася: без економічних обґрунтувань було зупинено і ліквідовано рентабельне виробництво тари на упакування яєць, обладнання окремих цехів демонтовувалось і вивозилось», – пояснив він.

Станом на 18 вересня 2014 року підприємство повністю зупинене, припинено його фінансування і неможливість здійснювати виробничу діяльність.

«Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат є бюджетоутворюючим підприємством, як Жидачева, так і всього району. Крім того на ньому знаходиться низка комунальних інфраструктурних об’єктів, які забезпечують газом і водою мешканців Жидачева, тому його зупинка і борги загрожує техногенною безпекою для мешканців міста», – розповів чиновник.

Він пояснив, що працівники комбінату надіслали листа про заплановані акції непокори, відтак правоохоронні органи мали б в цілому відреагувати на це, зокрема, вплинути на власників підприємства.

Тим часом від ОДА скеровані листи в Міністерство економічного розвитку і торгівлі України щодо вирішення ситуації з підприємством.