Служба безпеки України розслідує можливу роботу колишнього заступника міністра економічного розвитку і торгівлі на російські спецслужби, яка спрямована на зрив виробництва великокаліберних снарядів в Україні.

Про це йдеться в матеріалах суду, передають Українськi Новини.

Відомо, що з 5 червня 2019 року Головне слідче управління СБУ веде розслідування по ст. 111 (держзрада) Кримінального кодексу.

З 2017 року і дотепер екс-заступник міністра економіки, а також громадянин США, представник американської компанії "Gray Fox Logistics" - громадянин України і директор Державного підприємства "Український центр "Безпека" на шкоду обороноздатності і економічної безпеки України здійснюють дії, які спрямовані на надання іноземній державі допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.

Повідомляється, що в серпні 2015 року, громадянин США, виконуючи завдання спецслужб Російської Федерації для отримання відомостей про плани постачання зброї і боєприпасів до Збройних Сил України, прибув з РФ в Україну, щоб контактувати зі співробітниками Міністерства економічного розвитку і торгівлі та державних підприємств, задіяних в реалізації Державного оборонного замовлення.

Згодом, дізнавшись про наміри української сторони налагодити серійне виробництво снарядів 152-155 мм, чоловік вступив з колишнім заступником міністра економічного розвитку і директором ДП в злочинну змову.

СБУ зазначає, що фігуранти злочинної схеми, заздалегідь не маючи наміру поставляти Україні необхідне обладнання, організували укладення між ДП "Безпека" і заводом "Артем" секретного контракту від 15 грудня 2017 року на виконання державного оборонного замовлення.

Згідно з контрактом, на завод мали поставити обладнання для забезпечення технічного переозброєння і реконструкції чинних виробничих потужностей.

Суд в жовтні поточного року задовольнив клопотання і призначив почеркознавчу експертизу.

Директором ДП "Український центр "Безпека" є Владислав Глазунов, а заступником міністра економіки, що відповідає за оборонну сферу, з липня 2016 по вересень 2019 року був Юрій Бровченко.

Нагадаємо, що раніше у Сумах СБУ викрила антиукраїнського інтернет-агітатора, який поширював у мережі Інтернет антиукраїнські матеріали.