Вибори до Європарламенту, які відбулись з 23 по 27 травня, показали, що європейці почали втомлюватися від старих облич.

Заради цієї мети на виборчі дільниці прийшли 51% з 420-мільйонного списку виборців, що живуть у 28 країнах Євросоюзу. Така явка стала рекордною за останні 25 років. 751 євродепутат був обраний за пропорційною системою терміном на п’ять років. Найбільше число голосів у новому Європарламенті отримали екологічні, ліберальні та кілька крайніх правих об’єднань, пише «Сегодня».

«Очевидно, протести на захист клімату, страйки школярів і необхідність захисту від євроскептичних правопопулістських партій мобілізували людей», – цитує «DW» експерта брюссельського аналітичного центру «European Policy Centre» Яніса Емануілідіса.

Місце лідера у виборчій кампанії зайняла Європейська народна партія (правоцентристська), на другому місці – Прогресивний альянс соціалістів і демократів, на третьому – Альянс лібералів і демократів за Європу (АЛДЄ), на почесному четвертому місці – «Зелені»/Європейський вільний альянс.

Але все ж у новому Європарламенті будуть знайомі обличчя: колишній прем’єр Італії Сильвіо Берлусконі, лідер невизнаної Каталонії Карлес Пучдемон, колишній мер Риги, проросійськи налаштований латвійський політик Ніл Ушаков та інші. Євродепутатами стануть представники партії «Національне об’єднання» з Франції, очолюваної одіозною Марін Ле Пен, і «Партії Брексіта» з Великобританії, яка ратує за скасування виходу країни з ЄС.