Про це під час спільної прес-конференції розповіли голова Львівської ОДА Олег Синютка, начальник Головного управління Нацполіції у Львівській області Валерій Середа та начальник Управління СБУ у Львівській області Віктор Андрейчук, передає кореспондент «Вголосу».

«Ми сьогодні стали свідками дій російських спецслужб. Їхньою метою є розхитування ситуації, політична та економічна  дестабілізація  на теренах Західної України. Ми бачимо повторення тих провокативних дій, які мали своє місце кілька тижнів тому поблизу Мостисьок. Тоді були попереджені провокативні дії», - сказав Синютка.

Як зазначив керівник СБУ Віктор Андрейчук, про сьогоднішнє провокативне перекриття дороги на Львівщині у СБУ знали. Цю акцію вони дозволили провести, щоб притягнути до відповідальності її організаторів.

«За сьогоднішніми подіями на Західній Україні стоять російські спецслужби. Так, сьогодні вночі було обстріляне польське консульство у Луцьку. Одночасно була спроба вчинити провокацію з метою пропаганди на прикордонній території Львівщини. Проте ми ці дії призупинили одразу, як вони почалися. Ми знали про дану акцію. Ми дали цим людям можливість зібратися та виїхати на місце і коли вони вже були готові проявити себе, ми їх арештували», - пояснив Віктор Андрейчук.

За інформацією правоохоронців, за участь «акції протесту»  провокаторам роздавали від 50 до 200 гривень.  У даній акції брали участь до 150 осіб, проте коли вони почали палити шини, правоохоронці їх арештували . Деякі  зловмисники кинулись тікали у поля.  Саме перекриття дороги у с. Гряда Львівської області  тривало не більше півгодини.

Серед замовників даної акції, за версією правоохоронців, є люди з Хмельниччини та Івано-Франківщини.

«Сьогодні мала відбутись чергова провокація зі сторони Росії. У Грядах, коли ці «пікетувальники» перекривали дорогу ,вони з собою мали квадрокоптер. Це було для того, щоб зробити красиву картинку для російських ЗМІ. Ці провокатори  також принесли з собою плакати з вимогою припинити геноцид поляків в Україні. Скажу так, поляків на даній акції не було. Там були наші наркозалежні «клієнти» і діти 13-14 років, учні середніх шкіл Львова. Зараз ми здійснюємо документування, будуть вжиті заходи до керівників шкіл Львова, де навчаються ці діти. Замовників ми відслідковуємо та знаємо. Їм загрожує стаття 161 Кримінального кодексу України, тобто розпалювання міжетнічної ворожнечі», - наголосив Валерій Середа.

Як зазначають керівники правоохоронних органів Львівщини, ця акція, як і обстріл польського консульства у Луцьку, робилась з метою розпалити ненависть у західному регіоні між українцями та поляками.

«Ви будете здивовані, бо ті матеріали, які сьогодні потрапили в руки правоохоронних органів по підготовці з  дискредитації України та по запланованому висвітленні цих подій свідчить про одне – російська агентура активно працює на території Західної України. А тому звертаємось до мешканців Львівщини: добре подумайте, чи готові нести  кримінальну чи адміністративну відповідальності за 200 грн», - додав Олег Синютка. 

Нагадаємо, як повідомляв «Вголос»,  сьогодні вночі, близько 00:30, у Луцьку невідомі обстріляли будівлю Генконсульства Польщі, що на вулиці Дубнівській 22б.  У результаті стрілянини пошкоджено дах будівлі Генконсульства.

Вибух був достатньо сильним: від нього спрацювала сигналізація банку, розташованого неподалік.

Консул Республіки Польща у Луцьку Кшиштоф Савіцкі заявив, що нічний напад на приміщення консульства був терористичним актом.

У зв’язку з нічним обстрілом Генконсульства у Луцьку МЗС Польщі викликало посла України Андрія Дещицю

Служба безпеки України підозрює Росію у причетності до нічного обстрілу Генконсульства Польщі в Луцьку.

Сьогодні, 29 березня, група молодиків влаштувала провокацію на Львівщині. Невідомі тримали у  руках плакати з антиукраїнськими гаслами написаними польською та українською мовою: «Ні! Геноциду Поляків», «Поляки наші брати» тощо.

 

 «Вголос»