Детективи Національного бюро спільно з САП забезпечили накладення арешту на 301 млн грн, які намагалася стягнути з АТ «Укрзалізниця» компанія, афільована з колишнім міністром доходів та зборів, підозрюваним у завданні понад 100 млрд грн збитків державі. Відповідне рішення ухвалив Вищий антикорупційний суд на початку травня 2020 року, передає НАБУ.

Також накладено арешт на 1000 вагонів, придбаних цією ж компанією, на думку слідства, за рахунок незаконно отриманих коштів. Це майно передано в управління Національному  агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). Орієнтовна вартість вагонів перевищує 500 млн грн.

У грудні 2019 року кримінальне провадження за підозрою ексміністра доходів і зборів передали до Національного бюро. У межах розслідування правоохоронці вжили всіх необхідних заходів задля збереження майна, яке може бути використано для відшкодування збитків, завданих незаконними діями топ-посадовців часів президентства Віктора Януковича.

Як відомо, “Укрзалізниця” готується до відновлення руху потягів, проте запуск міжнародних перевезень буде залежати від рішення сусідніх країн, з якими налагоджено пасажирське сполучення.