Маючи доступ до автоматизованої банківської системи, жінка проводила фіктивні банківські операції. В результаті яких заволоділа грошима клієнтів фінансової установи.

Наразі завдані громадянам збитки повністю відшкодовані, інформує пресслужба Кіберполіції.

«Співробітники кіберполіції в Рівненській області спільно із слідчим управлінням поліції Рівненщини, під процесуальним керівництвом прокуратури області, а також за сприянням служби безпеки одного із банків, викрили 37-річну місцеву мешканку у привласненні грошей громадян», – йдеться в повідомленні.

Встановлено, що жінка була працівником фінансової установи та протягом 2017 – 2018 років привласнювала грошові кошти клієнтів. Вона займала посаду провідного економіста у відділені банку та відповідно мала  доступ до автоматизованої банківської системи.

Використовуючи свій логін та пароль, зловмисниця з метою привласнення чужого майна, без відома клієнтів банку, змінювала інформацію, що обробляється у автоматизованій банківській системі.

Створюючи офіційні електронні платіжні доручення, вона проводила фіктивні операції. Таким чином їй вдалося заволодіти грошовими коштами на загальну суму близько 800 тисяч гривень.

Завдані громадянам збитки повністю відшкодовані.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 362 (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в комп'ютерах, автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України.

Вирішується питання щодо оголошення жінці про підозру. Їй загрожує до 6 років ув’язнення.

Раніше повідомлялося, що у Великій Британії був оштрафований на рекордну суму лондонський банк Standard Chartered Bank через порушення санкцій ЄС, які були накладені га Росію за порушення територіальної цілісності України.