Предстоятель Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав застеріг ПЦУ від участі в політичних баталіях.

Про це Святослав розповів  інтерв’ю "Главкому".

Святослав наголосив, що політики не повинні використовувати Церкву як інструмент агітації.

"Проте у тексті томосу про автокефалію патріарх Варфоломій згадує, що президенти, представники Української держави упродовж кількох десятиліть, відколи Україна стала політично незалежною, просили про автокефалію українського православ’я. Тобто чинний Президент лише продовжує цю лінію", — наголосив голова УГКЦ.

Блаженніший Святослав нагадав, що всі бачили 5 січня в храмі святого Георгія у Константинополі колишнього президента Віктора Ющенка, котрий коментував, чому за його часів цієї події не відбулося.

"Тому вплив Президента по-різному можна оцінювати. Але дати відповідь на запитання, наскільки до кінця це втручання легітимно відбулося, має сама Православна церква, що має іншу парадигму стосунків із державою, ніж це існує в католицькому світі", — повідомив митрополит.

На думку голови УГКЦ, в отриманні автокефалії церквою України, безперечно, є ще й політична складова.

"Адже ця подія справді зачепила глибокі струни українського суспільства. Сама громадськість відзначила факт об’єднавчого Собору 15 грудня як найважливішу знакову подію минулого року. Безперечно, що на такій популярній події кожен політик, вибудовуючи свою піар-кампанію, шукатиме свої вигоди", — зазначив Святослав.

Голова Української греко-католицької церкви сподівається, що "православні брати є достатньо зрілими, щоби не дати себе використати, як політичних агітаторів на майбутніх виборах, бо інакше це дискредитує моральний авторитет Церкви".