Про це адвокат української Гельсінської спілки Олег Мицик повідомив під час прес-конференції сьогодні.

За словами Олега Мицика, Галицький районний суд звинуватив Олексія Веренцова у тому, що він 12 жовтня незаконно проводив мітинг і не відреагував на законні вимоги працівників міліції.

Олег Мицик стверджує, що мітинг 12-го жовтня проводився на законних підставах, тому що не був заборонений постановою суду, а міська влада була попереджена про нього завчасно, як цього вимагає Конституція України.

«У Конституції не йдеться про терміни повідомлення влади, зазначено просто, що це має відбутися завчасно. ГО „Вартові закону” повідомила міський виконком про проведення мітингу ще 17 серпня цього року, а вдруге – 12-го жовтня. Виконком міг звернутися до суду, щоб той заборонив проводити мітинг, але міська влада зробила це тільки 6-го жовтня і суд відмовив у позові через те, що минув термін його подачі. Отже, мітинг відбувався законно», – сказав Олег Мицик.

Також адвокат зазначив, що суддя Іванна Серьодкіна, яка прийняла ухвалу про незаконність дій Олексія Вєренцова, у своєму рішенні посилалася на рішення виконкому ЛМР від 2004 року, пункт 7 якого регулює термін попередження про проведення масових мирних зібрань – два дні. Але, за словами Олега Мицика, Конституційний суд України ще раніше роз’яснив статтю Конституції про проведення мирних зібрань і сказав, що рішення про терміни попередження може бути визначено тільки на законодавчому рівні, отже, міськвиконком незаконно прийняв своє рішення.

Олег Мицик додав також, що вимоги працівників міліції про припинення мітингу були незаконними, а затримання Олексія Вєренцова відбулося тільки наступного дня, суд проводився без адвоката, свідків та вивчення матеріалів справи.

18 жовтня, за словами Олега Мицика, він подав скаргу до Апеляційного суду Львівської області, в якій просить скасувати постанову Галицького районного суду, рішення має бути розглянуте протягом 10-ти днів.