Як повідомили правозахисники, ще декілька судів над активістами тривають і відкладені, повідомляє «Радіо Свобода».

25 березня – неофіційне свято: День волі з нагоди річниці проголошення незалежності Білоруської Народної Республіки. У цей день очікують масових акцій у Мінську й інших містах країни.

Тисячі людей вийшли на вулиці різних міст Білорусі впродовж останніх тижнів на знак протесту проти непопулярних змін до трудового законодавства, які передбачив указ Лукашенка. Протестувальники незадоволені запровадженням податку щодо «дармоїдів», тобто безробітних. Виступи, які мають назву «марші недармоїдів», стали найбільшими за останні роки антиурядовими демонстраціями.

Протести тривають, попри рішення Лукашенка відкласти запровадження законодавчих змін. Понад 150 учасників протесту були заарештовані по всій Білорусі з 1 березня.

Крім того, 21 березня Лукашенко заявив про затримання за підозрою в плануванні провокацій 20 бойовиків, які, за його словами, тренувалися у таборах на території Білорусі, а також, «ймовірно», Україні, Литві і Польщі. 23 березня білоруська служба безпеки КДБ заявила, що число арештованих за звинуваченням у плануванні збройних заворушень зросло до 26.

Активісти, опозиційні групи в Білорусі, а також представники влади України і Литви відкинули заяви Лукашенка, назвавши їх безпідставними.

 

«Вголос»