У доповіді під назвою «Losing Humanity: The Case Against Killer Robots», що дослівно перекладається як «Втрачаючи людяність: Доводи проти роботів-вбивць», зокрема зазначається, що машини позбавлені співчуття і не несуть відповідальності за завдану шкоду. З одного боку, як йдеться в доповіді, наявність бойових роботів допоможе врятувати життя власних військовослужбовців, але з іншого — використання роботів замість людей може полегшити моральну відповідальність за розв'язання військових конфліктів.

На думку глави підрозділу Human Rights Watch з питань озброєнь Стіва Гуса, автономним бойовим апаратам необхідний постійний контроль з боку людини.

Втім, як наголошується в доповіді, повністю автономні бойові машини поки що ще не розроблені і тим більше не взяті на озброєння. На думку експертів, на яких посилаються автори документа, такі озброєння можуть з'явитися в найближчі 20-30 років. Першими подібні технології, як очікується, представлять США, Ізраїль, Південна Корея, Китай, Німеччина, Великобританія і Росія.

Одним з лідерів у розробці безпілотних літальних і підводних апаратів, а також військових роботів є США. Фінансуванням подібних експериментальних розробок займається Управління перспективних дослідницьких проектів (DARPA).

Джерело: Лента