Про це йдеться у звіті міжнародної правозахисної організації Amnesty International, опублікованому 23 грудня, передає «Радіо Свобода».

У звіті наголошено, що низку повітряних ударів російська авіація нанесла по житлових районах, атакуючи будинки, мечеті, людні базари та медичні установи.

Ці атаки можуть бути розцінені як воєнні злочини. «Важливо, щоб це було незалежно і об’єктивно розслідувано», – наголошують правозахисники.

Міністерство оборони Росії відкидає звинувачення, зазначаючи, що цей звіт є «кліше і брехнею».

Росія почала свою повітряну кампанію у Сирії 30 вересня, щоб допомогти сирійському президенту Башару аль-Асаду, союзнику Кремля.

Москва постійно заперечує, що її авіація вражає цивільні об’єкти, наголошуючи, що всіляко намагається уникнути бомбардування житлових районів. Російська сторона також заперечує використання у Сирії касетних бомб, заборонених міжнародним законодавством.

Натомість Amnesty International заявляє про зібрані докази, включаючи фото і відео, з яких можна припустити, що Росія використовує некеровані бомби, включаючи касетні, у людних районах.

Через конфлікт у Сирії, який розпочався у березні 2011 року, загинули понад 250 тисяч людей, а мільйони змушені були залишити свої будинки.