Про пише УНІАН з посиланням на місію України при ЄС.

Український дипломат закликав «поєднати зусилля міжнародного співтовариства, зокрема. Європейського Союзу, щоб припинити ці терористичні акти».

«Ми закликаємо Європейський Союз скликати позачергове засідання Ради ЄС у закордонних справах та вжити рішучих попереджувальних заходів у відповідності до положень численних висновків Ради ЄС», – заявив він.

Аналогічне звернення із закликом скликати позачергове засідання Комітету у закордонних справах представник України при ЄС направив на адресу керівництва Європейського парламенту.

«Цей терористичний акт став черговим злочином проти людяності у спіралі трагічних подій останніх тижнів поряд із загибеллю десятків мирних жителів у Донецьку та під Волновахою. Те, що відбулося сьогодні, є яскравим доказом необхідності визнання так званих «ДНР» та «ЛНР» терористичними організаціями», – наголосив Єлісєєв.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк закликає скликати засідання Ради безпеки ООН з питання порушення Росією міжнародного права після обстрілу бойовиками Маріуполя.

У свою чергу представник ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Федеріка Могеріні у своїй заяві з ескалації ситуації в Україні заявила, що теракт у Маріуполі «неминуче призведе до подальшого серйозного погіршення відносин між ЄС і Росією».

Як писав «Вголос», внаслідок теракту у Маріуполі загинуло 30, постраждали 97 мирних мешканців.

У своїй заяві Президент України Петро Порошенко заявив, що «дав наказ скликати завтра засідання РНБО для розробки та втілення додаткових дієвих кроків у зв'язку із стрімким погіршенням обстановки на Сході».