Про це йдеться в заяві високого представника ЄС із питань зовнішньої та безпекової політики Федеріки Могеріні, пише «Європейська правда».

«ЄС готовий зробити відповідні кроки, якщо бойові дії та інші негативні явища, що порушують мінські угоди, триватимуть», – зазначено в заяві.

«Дії проросійських сепаратистів у Дебальцевому є явним порушенням угоди про припинення вогню», – зауважила вона.

«Сепаратисти повинні припинити всі військові дії. Росія і сепаратисти мають негайно і повністю виконати зобов'язання, погоджені в Мінську, відповідно до вчорашньої резолюції Ради безпеки ООН, починаючи з поваги до припинення вогню і виведення всього важкого озброєння», – наголосила Могеріні.

Крім того, ЄС вимагає негайного доступу спеціальної моніторингової місії ОБСЄ задля контролю поблизу Дебальцевого і до будь-якого іншого місця, до якого місії потрібно пройти.

«Безпечний прохід для всіх тих, хто хоче залишити цей район, також потрібно забезпечити», – додала високий представник ЄС.

Як писав «Вголос», Президент України Петро Порошенко офіційно заявив, що із Дебальцевого розпочався плановий відвід українських військових.