Про це в коментарі «Вголосу» повідомила голова Луганської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Ольга Кудаєва.

За її словами, така ситуація склалася через те, що організація, згідно із законом, не може надавати допомогу людині, якщо вона не є членом товариства.

«Не секрет, що Червоний Хрест існує на гроші від розповсюдження марок «Членський внесок» і благодійних квитків.

Виручені кошти йдуть на закупівлю необхідних медичних препаратів і продуктових наборів. Окрім того, ми мусимо чітко виконувати вимоги донора, який надає допомогу. Наприклад, у вимогах прописано, що допомога призначається винятково одиноким матерям або багатодітним родинам. Отож ми не можемо видавати її іншим категоріям населення», – пояснила Ольга Кудаєва.

Вона також додала, що ці вимоги для більшості мешканців Луганщини є неприйнятними. Адже сотні, тисячі людей опинилися в доволі скрутному становищі: покинули рідні домівки й майно.

«Ми прекрасно розуміємо, що людям не подобаються наші умови. Натомість можна отримати «гуманітарку» і в інший спосіб – допоможіть товариству в розповсюдженні допомоги на волонтерських засадах. Проте люди здебільшого відмовляються від цього, адже не бажають їхати з вантажем у Попасну або в інші селища, де стріляють», – зазначила голова обласної організації.

На запитання журналіста про ситуацію з видачею допомоги в м. Попасна, про яку негативно висловлюються жителі в соціальних мережах, Ольга Кудаєва сказала таке.

«Мені відомо про невдоволення мешканців Попасної. Вони скаржаться на те, що ми пропонуємо їм купувати марки. Але і нас зрозумійте. Для того, аби відправити вантаж у Попасну, необхідно знайти машину і гроші на бензин. Щоб заправити вантажівку і відправити її із Сєвєродонецька до Попасної, треба заплатити понад 1 тисячу гривень. Чому так багато? Бо машина їде не по трасі, а полями й долає зайві кілометри», – підкреслила голова обласної організації.

За її словами, у Попасній вантаж серед переселенців і місцевого населення розподіляє голова місцевого осередку Червоного Хреста Марина Миколаївна. На її плечі лягає розвантаження і видача «гуманітарки», а також облік тих громадян, які отримали допомогу.

У порядності цієї людини Ольга Кудаєва не сумнівається. Адже жінка працьовита, до того ж сама виховує 5 дітей, серед яких 4 прийомні.

«За фахом Марина Миколаївна – медсестра. З нами співпрацює, бо ніхто не хоче брати на себе цей тягар. Зрозумійте, все це морально складно», – зазначила голова обласної організації і додала, що вчора, 10 лютого, у Попасну було відправлено допомогу у кількості 400 продуктових наборів, кожний вагою в 20 кг. Там є борошно, крупи, олія.

Як писав «Вголос», бойовики періодично здійснюють спроби увірватися в місто Попасна, житлові квартали постійно обстрілюють з артилерії та «Градів».