Польська сторона зажадала провести ще одну будівельну експертизу – на цей раз київську.  Схоже, адвокати компанії «ВЕЕМ-Будсервіс»  були готові до чергового сюрпризу і спрацювали на випередження – поклали на стіл суду рецензію київського інституту. Того самого, до якого закликала звернутися польська сторона.

Столичні фахівці позитивно оцінили роботу львівських експертів з приводу оцінки вартості будівництва польського консульства, їх фаховість і правильність методики досліджень.  Всі аргументи мали бути вичерпані. Але польська сторона вперлась і, здається, збирається далі затягувати судовий марафон.

Цей процес може увійти в історію юриспруденції як найтриваліший. Спочатку поляки рік доводили, що неможливо судитися з дипломатичною установою.  Потім ще кілька місяців не давали можливості потрапити на територію  консульства  будівельним експертам.  А паралельно ще затіяли суд з «ВЕЕМ-Будвервісом», вимагаючи в української компанії 10 мільйонів гривень за невчасно зданий об’єкт.

Суд з українською компанією Генеральне консульство Польщі у Львові  протягом року з тріском програло. Вимоги польської сторони визнані безпідставними. Але претензії української компанії чомусь розглядають четвертий рік.

Ця господарська суперечка виникла у 2010 році під час будівництва резиденції консульства у Львові. Тоді почалася економічна криза. Ціни підстрибнули. Виділених на будівництво грошей виявилося замало. Для цього були дві причини. Перша – подорожчання будівельних матеріалів, а друга – постійні втручання консульства в процес будівництва.

Генеральне консульство – унікальний проект, з престижним та оригінальним внутрішнім і зовнішнім оздобленням бізнес-класу. Компанія збудувала прекрасну резиденцію, подекуди на шкоду навіть власними інтересам.

Важко нині оцінити втрати, які  зазнав «ВЕЕМ-Будсервіс». Польська сторона вчасно не заплатила 4,3 млн. грн. Окрім того, штрафні санкції  та інші непередбачені витрати, яких зазнали будівельники під час кризи. 

Ось що говорять представники «ВЕЕМ-Будсервісу»: «По-перше, з обігу були вилучені всі обігові кошти. Ми не змогли своєчасно добудувати два житлові будинки. Плюс була знята банківська гарантія 1,6 млн. грн.. Плюс відсотки. Плюс виконані, але не проплачені роботи. Плюс судові виплати.

Ми були однією з найбільших будівельних компаній на Львівщині. Працювали із залізницею, будували дитячі садочки, центр зайнятості, банки.

Трудилося понад 350 робітників, а зараз – лише з десяток.

Ми плануємо відновити нашу будівельну компанію. Всі бачать, яке прекрасне консульство ми збудували. Це для нас був не прибутковий проект – іміджевий. Ми хотіли, щоб резиденція консульства стала  лицем нашої фірми.   

Але чи не найбільше постраждали інвестори, яким ми не змогли вчасно добудувати два житлові будинки на 160 квартир. Люди мучилися і наймали житло. Ми пережили великий соціальний тиск. Навіть важко уявити, яка це була напруга».

Як наслідок, українська компанія четвертий рік намагається через суд стягнути понад 7,3 млн. гривень затрачених коштів. Під час судових засідань  полякам неодноразово пропонували знайти порозуміння і підписати мирову угоду. Будівельники навіть хотіли відмовитися від частини своїх претензій. Судитися до безконечності – не вихід з тупика.

А час  біжить. Гроші знецінюються. Схоже, «ВЕЕМ-Будсервіс» хочуть якнайдошкульніше покарати за спробу судитися з консульством.

Чергове засідання Господарського суду Львівської області з цієї справи  призначене на 24  червня.