Представники християнських церков України заявли про своє невтручання у виборчу кампанію і відмежувалися від спроб окремих своїх вести політичну агітацію. Про це йдеться у заяві, прийнятій учасниками наради представників християнських Церков України з приводу спроб використання Церкви у виборчій кампанії.
„Згідно з нормою ст. 35 Конституції України Церква і релігійні організації відділені від держави, а в ст. 5 Закону України „Про свободу совісті і релігійні організації” зазначено: „Релігійні організації не беруть участі у діяльності політичних партій і не надають політичним партіям фінансової підтримки, не висувають кандидатів до органів державної влади, не ведуть агітації або фінансування виборчих кампаній кандидатів до цих органів”. Поважаючи закони України наші Церкви дотримуються цих норм і під час виборчої кампанії не займаються політичною агітацією. Свою роль у виборчому процесі наші Церкви вбачають в тому, щоб проводити молитви про справедливий перебіг виборів, закликати всіх громадян України до свідомого виконання своїх обов’язків, а також висловлювати сформульовані на засадах християнського віровчення моральні критерії, якими всі учасники виборів мають керуватися протягом виборчої кампанії”. ― сказано у заяві.
„В молитовних зібраннях наших Церков протягом останніх місяців звершуються молитви про чесні і справедливі вибори Глави Української держави, християнські Церкви видали звернення до своїх вірних, а їхні керівники двічі зверталися з приводу виборів до співгромадян зі спільними Зверненнями. Що стосується спроб окремих політиків або релігійних діячів під час виборчої кампанії розмінювати високий суспільний авторитет Церкви на політичні дивіденди, то їх у своєму Зверненні до українського народу від 30 вересня 2004 р. керівники Церков розцінили, як шкідливі та незаконні”, ― наголошується у заяві.
Заяву підписали представники Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Греко-Католицької Церкви, Римсько-Католицької Церкви, Церкви християн віри євангельської України та Української християнської євангельської Церкви.