Про це повідомляє Відділ податкового та юридичного консультування.

«Звертаємо Вашу увагу на випадок поширення інформації, яка не відповідає дійсності, в статті «Садовий хоче легалізувати незаконно продані землі села Рясне-Руське», що була опублікована 07.11.2016 р. о 12:32 на Інтернет-порталі Інформаційного агентства «Вголос».

Наводимо поширені в вищезгаданій статті відомості, що не відповідають дійсності.

1.«У той час, коли місто Львів нібито не має земель для учасників АТО і шукає їх по області, мер міста у травні цього року продає землю громади села Рясне-Руська під індустріальний парк за 52 мільйони гривень (хоча реальна вартість землі 140 мільйонів)

  • Рішення про продаж земельної ділянки для створення та функціонування індустріального парку «Рясне-2» було прийнято Львівською міською радою 17 грудня 2015 року (Ухвала ЛМР №24 від 17.12.2015 р.), як колегіальним органом місцевого самоврядування.
  • Чинне законодавство України, зокрема Земельний кодекс України, відрізняє поняття «нормативна грошова оцінка земельної ділянки» та поняття «експертна грошова оцінка земельної ділянки». Так, відповідно до ч.8 ст.128 Земельного кодексу України ціна земельної ділянки в договорі купівлі-продажу визначається за експертною грошовою оцінкою.

Львівською міською радою в п.1 Ухвали ЛМР №24 від 17.12.2015 р. затверджено Звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки на вул. Т. Шевченка (промислова зона «Рясне-2», ділянка 1-1) та відповідно ціну продажу земельної ділянки в сумі 52,522,246.00 грн.

2.«До того ж оплату покупцю розтерміновано на 30 років, а за такий термін інфляція знівелює цю суму у кілька разів через що бюджет отримає смішні гроші.»

  • Відповідно до п.3 Ухвали ЛМР №24 від 17.12.2015 р., п.2.3 Договору купівлі-продажу та Додатку №1 до Договору купівлі-продажу (скан-копія міститься в статті) 50% вартості земельної ділянки сплачено відразу, а решта 50% несплаченої вартості земельної ділянки, розстрочено на 2 (два) роки з моменту укладення договору.
  • Відповідно до п.3 Ухвали ЛМР №24 від 17.12.2015 р. та п.2.5 Договору купівлі-продажу при погашенні суми розстроченого платежу рівними частинами не рідше ніж один раз у три місяці покупець зобов’язаний враховувати індекс інфляції, встановлений Держкомстатом за період з місяця, що настає за тим, в якому внесено перший платіж, по місяць, що передує місяцю внесення чергового платежу.
  • Звертаємо Вашу увагу на те, що ч.9 ст.128 Земельного кодексу України встановлено, що розрахунки за придбання земельної ділянки можуть здійснюватися з розстроченням платежу не більше ніж на п'ять років, а Порядком здійснення розрахунків з розстроченням платежу за придбання земельної ділянки державної та комунальної власності (затверджений Постановою КМУ від 22.04.2009 р. №381) передбачено, що покупець при погашенні суми розстроченого платежу зобов’язаний враховувати індекс інфляції.

Оскільки в поширеній інформації стверджується про порушення вищезазначених норм чинного законодавства при укладенні договору купівлі-продажу, така інформація є негативною і згідно з ч.3 ст.277 Цивільного кодексу України вважається недостовірною, якщо особа, яка її поширила, не доведе протилежного (презумпція добропорядності).

3.«Відтак Андрій Іванович свідомо підписав завідомо неправдивий документ, адже понад 10 років між Львівською міською радою та Рясне-Руською сільською радою існує спір щодо цих земель

  • Нам невідомо про факт звернення Рясне-Руської сільської ради до органів судової влади з позовом до Львівської міської ради щодо вищезгаданої земельної ділянки, хоча ми детально перевіряли загальнодоступні джерела з цього приводу».

 З повагою,