Монті поки не заявляв, що візьме в участь в дострокових виборах. Між тим, колишній глава уряду Італії Сільвіо Берлусконі нещодавно оголосив про свій намір повернутися в політику і висунути свою кандидатуру на виборах до парламенту. Про свої амбіції заявив і глава Демократичної партії Італії П'єр Луїджі Берсані. Разом з цим не варто виключати зі списку можливих кандидатів і Монті, він поки не оголошував про бажання знов очолити уряд, але, за оцінками політологів, така ситуація цілком можлива.

Монті очолив уряд Італії в листопаді минулого року після того, як у відставку пішов його попередник Сільвіо Берлусконі.

Нагадаємо, 9 грудня прем'єр-міністр оголосив про намір подати прохання про відставку за умови схвалення парламентом проекту бюджету. Таке рішення Монті прийняв після того, як входила в парламентську коаліцію партія "Народ свободи" відмовила йому в підтримці. Відзначимо, проект бюджету на 2013 р. був схвалений більшістю голосів у сенаті і переданий в нижню палату парламенту - палату депутатів напередодні.

Маріо Монті закликав підкреслив, що не бачить умов, при яких би в країні утворився політичний вакуум через відставку його уряду. Монті зазначив, що сподівається на формування відповідального уряду і попередив про небезпеку популізму в ході виборчої кампанії, а конкретно - про декларацію свідомо недосяжних гасел і обіцянок з боку її учасників.

Згідно з італійським законодавством позачергові парламентські вибори повинні проводитися не раніше ніж через 45 і не пізніше ніж через 70 днів після відставки прем'єра і його кабінету. Таким чином, у разі відставки Монті Президент Італії Джорджіо Наполітано може призначити вибори на 17 лютого 2013 р.

Італія - одна з країн, які сильніше за інших зазнали дії фінансової кризи. Незважаючи на малий рівень заборгованості італійських домогосподарств і розвинутий сектор малого та середнього підприємництва, Італія має велику зовнішню заборгованість. За підрахунками економістів, вона вже перевищує 118% ВВП і складає близько 2,2 трлн євро. Італійський уряд ухвалив додаткову програму скорочення бюджетних витрат на 4,5 млрд євро в поточному році. Цей захід дозволить відкласти підвищення податків на першу половину 2013 р.

Джерело: РБК-Україна