Прем’єр-міністр Олексій Гончарук розкрив подробиці проекту державного бюджету на 2020 рік.

Про це він сказав під час брифінгу в неділю, повідомляє “Економічна правда“.

За словами Гончарука, в неділю парламент ознайомиться з проектом бюджету. “Протягом двох тижнів ми маємо подати програму діяльності уряду. Після цього ця програма буде врахована між першим і другим читанням”, – повідомив Гончарук.

“Тому не дивуйтеся, що цей бюджет поки не враховує переважну більшість тих ідей, з якими виходила команда президента на вибори”, – додав він. Проект бюджету повинен бути доопрацьований до 2 листопада.

“В цьому проекті бюджету ви вже побачите зменшення дефіциту, ви побачите, що і цей уряд, і команда президента має намір зменшувати борг, який держава на сьогодні має. Ми прагнемо на певному етапі вийти в бездефіцитний бюджет, коли наша видатки дорівнюватимуть нашим доходам”, – розповів Гончарук.

Він також додав, що дефіцит бюджету буде менший, ніж минулого року.

“Друга складова – обсяг доходів, тобто обсяг грошей, які держава збирає фактично з суспільства, з економіки і перерозподіляє відносно ВВП – також буде зменшуватися. Це означає, що ми прагнемо, щоб держави в економіці ставало менше”, – повідомив прем’єр.

Крім того, буде збільшено видатки на дороги.

“Ми усвідомлюємо, що цих грошей, буде недостатньо для того, щоб вирішити всі амбітні завдання, які перед нами стоять. Ми окремо під час представлення програми дій уряду в парламенті поділимося своїми думками щодо фінансування будівництва доріг”, – сказав глава уряду.

“Також ми змінили підхід в державній підтримці агросектору. Замість дотування великих підприємств ми сфокусуємося на тому, щоб у разі ухвалення земельної реформи компенсувати відсоткову ставку для фермерів (малих підприємств)”, – завершив Гончарук.

Нагадаємо, у Кабміні хочуть підвищити мінімальну зарплату на 550 гривень.