Про це інформує «Радіо Польща».

Згідно з повідомленням, у листі глави польського уряду міститься пояснення, чому Польща не може підтримати кандидатуру Дональда Туска, чому депутат Європейського парламенту Яцек Саріуш-Вольський є відповідним кандидатом на цей пост, а також оцінюється нинішня ситуація в Європейському Союзі.

Прес-секретар уряду Рафал Бохенек повідомив, що лист написано у зв'язку із завтрашнім самітом Європейського союзу, де повинно бути прийнято рішення щодо вибору голови Європейської ради на черговий строк повноважень, який складає 2 з половиною роки.

«Також дуже важливим аргументом, що містяться в цьому листі, є проблема, яка може виникнути у зв'язку з вибором кого-небудь на голову Європейської ради всупереч рішенню країни походження даного кандидата. Така нестандартна ситуація навряд чи сприятиме зміцненню зв'язків між членами Європейського союзу», - зазначив він.

Раніше Федеральний уряд Німеччини закликав підтримати кандидатуру польського політика Дональда Туска на другий термін на посаді президента Європейської ради. Зокрема державний міністр у МЗС ФРН Міхаель Рот аргументував, що Туск викликає довіру у глав держав та урядів багатьох країн-членів ЄС, і тому він повинен залишитися на своїй посаді на другий термін.

Зазначимо, правоконсервативний уряд Польщі вирішив не підтримувати кандидатуру Дональда Туска на другий термін в якості президента Європейської ради. Замість нього Варшава буде пропонувати на цю посаду євродепутата Яцека Сариуша-Вольського.

Попередньо очікується, що Туска, чиї повноваження закінчуються 31 травня цього року, переоберуть ще на два з половиною року на саміті ЄС, який відбудеться 10 березня. Для обрання необхідна кваліфікована більшість голосів країн-членів Союзу.