Про вибір, зроблений членами Комітету голів парламенту, повідомив у ході пленарної сесії спікер Європейського парламенту Мартін Шульц, пише «Польське радіо». 

Надія Мурад та Ламія Алі Башар – єзидки. Вони походять з невеликого села в Іраку, захопленого терористами «Ісламської держави». Іракійки єдині з викрадених та зґвалтованих жінок, котрим вдалося втекти з полону. Нині вони борються за підтримку для жінок, котрі розділили їхню долю.

Голова Європарламенту Мартін Шульц наголосив, що молоді іракійки є символом боротьби з тероризмом та смертю. Він нагадав про той жах, який їм довелося пережити, про зґвалтування та вбивства на їхніх очах членів їхніх родин. Європейський посадовець наголосив на великій рішучості молодих єзидок.

«Їхня рішучість – це голос боротьби із насиллям, рабством та сексуальним використанням, це голос незліченних жертв терору „Ісламської держави”», – сказав Мартін Шульц.

Він додав, що нагорода – це підтримка у тому, щоб «їхня боротьба не була марною».

Нагороду у вигляді статуетки та 50 тис. євро лауреаткам вручать під час останньої у цьому році грудневої сесії Європарламенту.