Про це повідомляє Польське радіо.

«Польща хоче допомагати у місцях походження міграції, хочемо бути солідарними», – заявив у середу, 10 січня, під час спілкування з іноземними журналістами у Польщі прем'єр-міністр Матеуш Моравецький. Він додав, що Польща бере участь у проектах з підтримки місць походження міграції і може робити для цього більше.

Очільник польського уряду повідомив, що міграція була однією з тем зустрічі з головою Європейської комісії Жан-Клодом Юнкером у вівторок.

«Ми повинні розв'язати цю проблему, наприклад, у Лівії. Ми почали це робити декілька місяців тому і нині наша робота дає результати, зокрема, йдеться про велике зменшення, на 70% у другому півріччі 2017 року, потоку біженців з Лівії до Італії», – додав прем'єр Польщі.

Серед прикладів допомоги у місці походження міграції очільник польського уряду назвав активність Варшави, зокрема, в Ініціативі економічного зростання Європейського інвестиційного банку.

«Хочемо переконати наших партнерів в Євросоюзі, що ми виконуємо нашу частину зобов'язань у справі міграції, але наша ситуація є іншою, ніж ситуація в Італії або Греції – Сирія та Лівія не є єдиними чутливими та важкими регіонами у справі походження міграції», – наголосив міністр Моравецький.

Глава польського уряду нагадав таким чином про великий потік іммігрантів до Польщі з України. Він зазначив, що у Польщі нині живе приблизно 1,5 млн українців, з яких 5% є вихідцями з теренів Донбасу, де триває війна.

Він також нагадав, що Польща виділили 50 млн євро на співпрацю у межах Європейського інвестиційного банку і понад 7 млн євро на допомогу країнам Північної Африки.

 

«Вголос»