Влада просить пресу делікатно ставитися до висвітлення міжнаціональних і міжрелігійних відносин.

Про це сьогодні на черговому брифінгу в Секретаріаті Президента України заявила прес-секретар глави держави Ірина Геращенко, доводячи позицію влади щодо передруку скандальних карикатур на пророка Мухамеда газетою «Сьогодні», повідомляє УНІАН.

Геращенко наголосила, що Президент і влада роблять все можливе для того, щоб в державі панувала міжнаціональна, міжетнічна і міжконфесійна злагода. «Ми переконані, що сьогодні, коли у світі і суспільстві продовжується така непроста дискусія щодо дуже тонкої грані між свободою слова і політкоректністю, Україна не може стояти осторонь цих дискусій», - сказала вона.

Геращенко зазначила, що там, де є свобода слова, повинна бути і висока відповідальність ЗМІ. «Порушення цього принципу, яке може привести до якихось моментів виникнення напруження в міжнаціональних, міжетнічних відносинах, завжди жорстко буду засуджуватися Президентом Ющенком і його командою», - наголосила прес-секретар.

Вона заявила: «Ми вважаємо некоректною будь-яку публікацію, будь-який матеріал, будь-яку дію, яка може образити національні або релігійні почуття громадян, тому Президент України гостро засуджують будь-які прояви нетерпимості і ксенофобії».

Як відомо, недавно українська газета «Сьогодні» передрукувала карикатури західних ЗМІ на пророка Мухамеда, які спричинили хвилю протестів мусульман в усьому світі. 16 мусульманських організацій України розповсюдили заяву, в якій вимагали від редакції газети "Сьогодні" вибачень за цю публікацію.

ForUm