Цього року під амністію попадає 8 тис. ув'язнених і майже 10 тис. засуджених, що знаходяться поза місцями позбавлення волі. Про це повідомив глава Держдепартаменту з питань виконання покарань Василь Кощинець.

За його словами, з 8 тис. осіб, засуджених до позбавлення волі, 6 тис. передбачається звільнити з місць позбавлення волі, а для майже 2 тис. чоловік - скоротити термін вироку.

Глава держдепартаменту підкреслив, що амністія цього року не потребує додаткових витрат з держбюджету - навпаки, очікується, що застосування положень цього закону дозволить поліпшити комунально-побутові умови засуджених шляхом скорочення їхньої чисельності.

У першу чергу, за його словами, під категорію амністованих попадають неповнолітні, жінки і чоловіки, у яких є неповнолітні діти, діти-інваліди, вагітні, особи похилого віку, ветерани війни, інваліди 1-3 груп, хворі на туберкульоз, онкологічні й інші тяжкі захворювання.

Разом з тим, Кощинец підкреслив, що закон про амністію чітко визначає коло осіб, на яких не поширюється амністія. До них відносяться ті, хто відбуває покарання у виді довічного позбавлення волі, ті, що мають 2 і більше судимості за здійснення тяжких чи особливо тяжких злочинів, ті, до кого застосовується умовне засудження, відстрочка виконання покарання чи відстрочка відбування покарання.

На даний момент у закладах кримінальної-виконавчої системи міститься 188 тис. засуджених. Серед них майже 9,5 тис. жінок, 3,2 тис. неповнолітніх, близько 4 тис. інвалідів 1-3 груп і осіб похилогоо віку, а також більше 10,2 тис. хворих на туберкульоз, розповів Кощинец.

31 травня цього року Верховна Рада прийняла закон «Про амністію». 15 червня президент Віктор Ющенко його підписав. Реалізація цього закону буде здійснюватися протягом 3 місяців із дня його опублікування.

Інтерфакс-Україна