Під час урочистих заходів із нагоди 40-річчя ісламської революції президент Ірану Хасан Рухани заявив, що «ворожі плани» проти Ірану спіткає невдача, а також назвав президента США Дональда Трампа «ідіотом».

Як повідомляє УНІАН із посиланням на The Guardian, сотні тисяч іранців взяли участь в пам’ятній ході столицею в понеділок. Іранське державне ТБ показувало натовп демонстрантів, які несуть іранські прапори та скандують «Смерть Ізраїлю, смерть Америці».

Рухані також розкритикував США й Європу за спроби стримати іранську ракетну програму. За його словами, Тегеран не буде питати у когось дозволу на нарощування своєї оборонної могутності та створення ракет.

Нагадаємо, що на початку травня 2018 року Трамп оголосив про вихід США зі спільної угоди, укладеної 2015-го між Іраном, Сполученими Штатами, Росією, Китаєм, Великою Британією, Францією та Німеччиною. Вона передбачала виконання Тегераном кроків щодо обмеження своєї ядерної програми в обмін на скасування санкцій. 5 листопада минулого року нові санкції США проти Ірану вступили набули чинності.