Президент Ісландії Гвюдні Йоуханнессон переобрався на другий термін з результатом 92,2%. У 2016 році він став президентом за підтримки 39,1% виборців.

Як повідомляє LB.ua з посиланням на Iceland Review, єдиний суперник Йоуханнессона на виборах в 2020 році отримав тільки 7,8%.

Усього у виборах взяли участь 169 тисяч осіб. За Йоуханнессона проголосували 151 тисяча виборців, за його суперника – 13 тисяч. Решта бюлетенів були визнані недійсними.

Незважаючи на такий відрив, він не був рекордним. У 1986 році президент Вигдіс Фіннбогадоуттір отримала на виборах 94,6% проти 5,4% у суперника.

Президент Ісландії сказав, що результати виборів “стали підтвердженням того, що народ задоволений тим, як я впорався тут, у Бессастадирі [резиденція президента Ісландії], а також вказівкою і підтвердженням того, що я зобов’язаний продовжувати цей шлях. За це я дуже вдячний”.

Гвюдні Йоуханнессон у 2016 році став наймолодшим президентом в історії країни. До обрання викладав історію в місцевих університетах, писав біографії колишніх президентів Ісландії.

52-річний президент Ісландії одружений на канадці, це його другий шлюб, у нього п’ятеро дітей.

Його попередник Оулавюр Рагнар Грімссон керував країною п’ять термінів поспіль з 1996 року.

Як повідомлялося, в Польщі в другому турі президентських виборів візьмуть участь чинний президент Анджей Дуда та мер Варшави Рафал Тшасковський.