«Очікується, що вето Іванова буде подолане парламентом, який ратифікував угоду про перейменування 20 червня, перед тим, яка вона знову повернеться до президента», – повідомляє Укрінформ за даними видання Ekathimerini.

Тим часом, прем'єр-міністр країни Зоран Заєв пригрозив президенту імпічментом, якщо він не підтримає угоду. Однак для цього Заєву потрібна буде допомога опозиції, яка неодноразово висловлювалася проти перейменування країни.

Нагадаємо, 12 червня прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас заявив про досягнення домовленості з Македонією щодо нової назви цієї країни, що вирішило б багаторічну суперечку між двома державами.

Згідно з цією домовленістю, досягнутою між прем'єр-міністрами Греції і Македонії, остання повинна бути перейменована в «Республіку Північна Македонія».

13 червня президент Македонії Георге Іванов заявив, що не підпише угоду з Грецією про перейменування країни.

14 червня у столиці Македонії біля будівлі парламенту пройшла акція протесту проти зміни назви країни на «Республіку Північна Македонія».

Суперечка щодо назви Македонії тривала з 1991 року – часу здобуття незалежності Македонією. Через це тривалий час блокувався вступ Македонії до ЄС і НАТО.

 

«Вголос»