Про це заявив народний депутат від ВО «Свобода» Андрій Іллєнко.

Зокрема, націоналісти вимагають від Президента, щоби він вніс подання на звільнення генерального прокурора та голів СБУ й МВС – вони всі мають постати перед відповідальністю, незалежно від політичних кольорів і тіньових царин впливу, які є в українській політиці.

«У державі триває боротьба за українську перемогу та вихід із економічної кризи. Однак увесь силовий блок абсолютно провалив свою роботу. Це стосується і Генеральної прокуратури, і Міністерства внутрішніх справ, і Служби безпеки. Ми бачимо повну бездіяльність, корумпованість і неефективність цих структур. Вони всі між собою пов'язані, і їхні компетенції накладаються одна на одну. Але водночас є дивна вибірковість у діях деяких людей із коаліції, коли йдеться не про весь силовий блок, а про його окремих представників – коли говориться окремо про генерального прокурора, окремо про голову СБУ й окремо про міністра внутрішніх справ. Це виглядає не як принципова позиція загалом вимог реформ і змін в Україні, а як якісь політичні ігри за посади, за переділ тіньових царин впливу в коаліції й уряді. Це – політична гра й маніпуляція, а не докорінне розв'язання проблем», – зазначив парламентарій від «Свободи».

Націоналіст зауважив, що ця ситуація подібна до позірної боротьби з олігархами: «Усі проти олігархів, але вказують прізвища тільки чужих олігархів, а своїх господарів не називають. Те саме бачимо в питаннях навколо силових структур: одні говорять тільки про генпрокурора, інші – про голову Служби безпеки, а ще одні – тільки про керівника МВС».

Депутат наголосив, що «свободівці» вимагають припинити ці маніпуляції й підкилимні ігри, які мають на меті переділ політичного впливу, та усунути керівників силових відомств із їхніх посад.

«ВО «Свобода» сьогодні вносить до парламенту проект постанови про недовіру системі керівництва правоохоронних органів України. Ми вимагаємо від Президента, щоби він вніс подання на звільнення генерального прокурора та голів СБУ й МВС – вони всі мають постати перед відповідальністю, незалежно від політичних кольорів і тіньових царин впливу, які є в українській політиці. Ми збираємо підписи народних депутатів під цією постановою, яка стосується всіх трьох керівників силових структур. Ми зараз тут будемо підписувати цей документ і закликаємо долучитися», – відзначив Іллєнко.